Venkovní dřevěné terasy

Jak správně tyto dřeviny čistit a ošetřovat?

Zahradní dřevěný nábytek a terasy jsou dnes moderním hitem. Není proto divu, že se v poslední době posílil trh o čistící prostředky, které správně tyto povrchy vyčistí, ošetří, naimpregnují a dodají veškeré potřebné „živiny“, které tyto specifické dřeviny potřebují.
Proč je to tak důležité? Je rozdíl, zda ošetřujete dřevěnou podlahu v domácnosti (v interiéru) a rozdíl v ošetřování dřevěné terasy a nábytku ve vaší zahradě. Působením různých faktorů dřevo pracuje. V domácnosti dřevo pracuje jinak než na zahradě. V domácnosti topíme, větráme; dřevěný nábytek venku musí snášet všechny klimatické změny. Počasí se neustále mění a tím dřevu nedává prostor pro jeho regeneraci. Proto tímto dřevo stárne, předčasně se opotřebovává, ztrácí na své kráse a je třeba odlišné péče, abychom získali krásně vypadající dřevěné povrchy, které nám budou závidět i sousedi.
 
Bona vyvinula speciální řadu prostředků pro ošetření a údržbu dřevěných venkovních podlah a teras. Produkty nabízí nejen perfektní ošetření dřevěného povrchu v exteriéru, ale nabízí i ochranu dřeva před vlhkostí a nebo vysušením. Impregnují dřevo do hloubky a chrání jej proti vnějším klimatickým změnám. Čistící prostředky jsou šetrné ke dřevu, tvrdé k nečistotám. Znečištěnému dřevu navrací jeho původní vzhled, takže po ošetření vypadá dřevo opět jako nové.

Čistící prostředky na venkovní dřevěné terasy

 
Bona Čistící prostředek na venkovní dřevěné terasy
je prostředek určený pro hloubkové čištění naolejovaného dřeva v exteriéru. Rozpouští znečištěný olej na dřevu a navrací dřevu jeho původní vzhled. Jak se aplikuje na dřevo? Nejprve se odstraní z dřevěného povrchu nečistoty, houby, mech a zakryjí citlivé plochy, jako například rostliny nebo hliníkové detajly, aby se na nich netvořily skvrny. Prostředek by se neměl nanášet ani na přímém slunci. Dřevěný povrch se navlhčí vodou, poté se prostředek nalije na podlahu válečkem a nechá několik minut působit. Poté se vydrhne kartáčem s tvrdým vlasem.
ESHOP ZDE >>
 
Bona Deep Clean Solution
je koncentrovaný čisticí prostředek na hloubkové čištění dřevěných lakovaných a olejovaných podlah a venkovních dřevěných teras. Je také vhodný pro důkladné čištění podlah před aplikací povrchové úpravy. Má unikátní složení, které je bezpečné pro použití na dřevu. V případě použití v kombinaci s čisticím strojem Bona PowerScrubber vytváří naprosto čistý povrch pro aplikaci přípravků na údržbu. Lze použít i pro manuální čištění podlah.
ESHOP ZDE >>
 
Bona Decking Oil
je složen ze směsi přírodních rostlinných olejů pro ochranu venkovních dřevěných ploch, zábradlí, palubek (deckingů) a nábytku v exteriéru. Tento olej poskytuje kombinaci hloubkové impregnace dřeva pro zachování jeho pružnosti, prevence proti deformaci prken a tvorbě prasklin s optimální ochranou povrchu, která získá vodo-odpudivé vlastnosti a odolnost vůči usazováním nečistot. Olej také obsahuje složky, které redukují UV-záření na dřevo.
BARVA PŘÍRODNÍ - MAHAGON, TEAK, ŠEDÁ
NYNÍ INFORMACE ZDE >>
tento olej je k dispozici u našich obchodních partnerů ZDE
 
PROHLÉDNĚTE SI VIDEO KLIKNUTÍM NA OBRÁZEK
Pracovní postup, jak vyčistit venkovní dřevěnou terasu pomocí čisticího stroje Bona Power Scrubber. Jakmile je podlaha vyčištěna a suchá, je ošetřena profesionálním olejem Bona Decking Oil pro dokonalý vzhled. 
Nebo si prohlédněte naši videogalerii ZDE.


Zavři