4 tipy údržby vinylu, PVC a gumových podlah

Tipy ošetření podlah – běžná údržba, čištění pro obnovení povrchu, ochrana povrchu pro navrácení původního lesku, přelakování výsledkem kompletní renovace podlahové krytiny.

Údržba a čištění moderních podlahových krytin typu gumové podlahy, polyuretanové podlahy, vinyl, linoleum, PVC se na první pohled zdá velmi jednoduchá. Podlahy jsou vyrobeny z odolných materiálů a snesou takřka všechno. Od běžného opotřebení, po těžkou provozní zátěž. Ovšem podlahy v domácnostech podléhají jinému opotřebení, než podlahy v průmyslových objektech, nemocnicích, školách, komerčních prostorech, hotelových lobby, vytížených letištních terminálech, restauracích, sportovištích apod. Proto tyto podlahy vyžadují zcela odlišné požadavky na jejich údržbu a ošetření. Například domácnosti jsou vystaveny běžnému dennímu opotřebení. Údržba je zcela jednoduchá. Podlahy v nemocnicích vyžadují nejvyšší úroveň hygieny a musí odolávat chemickým a desinfekčním prostředkům, které dříve nebo později způsobují fleky na podlaze, nehledě na škrábance způsobené běžným opotřebením. Sportovní podlahy odolávají takřka každodenní zátěži. Pot, lepivé plochy, stopy od gumy od podrážek z bot. Údržba sportovních podlah musí být efektivní, aby nedošlo ke zranění sportovců. Vytížené letištní terminály, restaurace, hotelové lobby. Zde se vyžaduje pravidelná péče, rychlá a efektivní údržba, zcela odlišná od údržby hotelových pokojů a malých kanceláří. Každý typ podlahy typu PVC, PU, vinyl, linoleum, guma (i se vzorem) vyžaduje potřebu různých technik ošetření a cyklů čištění a údržby podlah.

Jedinečný program ošetření nabízí vyčištění, oživení stávajícího vzhledu povrchu podlahové krytiny a pomocí metody přelakování je výsledkem nový vzhled podlahy. Proces nabízí rychlost, jednoduchost a údržitelnost. Odolný systém poprvé umožňuje majiteli podlah obnovit opotřebované a poškozené podlahy vyrobené z gumy, PVC, PU, vinylu a linolea, pomocí renovace, čímž jej zbavuje nutnosti podlahu úplně vyměnit. Tím jsou sníženy prostoje o působivých 50%, což vede ke značným úsporám majitelů podlah. Kromě toho – průmysl je na prvním místě – nyní je možné dokonce i změnit design podlahy.

Moderní způsob ošetření a údržby dokáže zázraky

4 tipy údržby vinylu, PVC a gumových podlah

Údržba – jednoduchá rutina

Při pravidelné údržbě podlah je možné zachovat kvalitu, odolnost a prodloužit tak životnost každé podlahové krytiny, nemluvě o udržení čistého a zdravého vnitřního životního prostředí v interiéru. Speciální složení čistících prostředků určených specificky pro čištění a údržbu elastických podlah (PVC, PU, vinyl, linoleum, gumové podlahy) zaručuje rychlé a účinné čištění, s garantovaným vynikajícím výsledkem. Čistící prostředky nejen že povrch vyčistí, ale navíc, poskytnou ochranný film na povrchu podlahy. Je možné jak manuální čištění, tak strojové čištění, které je vhodné pro větší objekty.

Produkty: Bona Clean R 50 1l, Bona Clen R50 5l, Bona Clean R 60 1l, Bona Clean R 60 5l

Hloubkové čištění – oživení a obnovení

Každá podlaha se časem opotřebovává. Silná provozní zátěž a nahromadění nečistot může vést k tomu, že podlahy vypadají časem matně, nevzhledně, bez lesku. Na podlaze se objevují škrábance nebo skvrny či fleky, které jsou zvláště patrné v oblastech u vstupních dveří objektu. Řešením je vyčištění podlahy do hloubky pomocí stroje a vysoce koncentrovaného přípravku, který odstraní odolné skvrny a nahromaděné vrstvy zbytků čističů po běžném úklidu a oživí vzhled podlahy. Systém je určen pro celou řadu povrchů – od PVC, PU, linolea, až po gumové podlahy. Výsledkem je oživený vzhled podlahové krytiny. Není nutná renovace, ale pouze vyčištění podlahy, s velmi krátkou odstávkou provozu. Podlahy po vyčištění vypadají jako nové!

Produkty: Bona Remove R 5l

Ochrana povrchu – navrácení lesku

Podlahy bez lesku, ”matný” vzhled a nízká kvalita povrchu podlah. Tyto povrchy lze snadno obnovit vydrhnutím a vyčištěním podlah do hloubky pomocí stroje a speciálních čistících prostředků. Nová ochranná vrstva leštěnky obnoví původní lesk a prodlouží životnost podlah. Bezpečně, rychle a snadno. Přípravky specificky určené pro PVC, PU, linoleum a gumové podlahy obnoví vzhled podlah a navrátí jim jejich původní krásu. Tento typ údržby je doporučován především v komečních prostorech s vysokou zátěží, pro lepší odolnost povrchu. Zahrnuje strojové čištění podlahy do hloubky a následné ošetření pro ochranu povrchu podlahy pro lesklý nebo matný vzhled, dle přání.

Produkty: Bona Remove R 5l, Bona Shield R LESK, Bona Shield R MAT

Přelakování – jistota obnovy

Poškozené nebo silně opotřebované podlahy by za běžných okolností vyžadovaly výměnu. Nyní je však možné podlahu přelakovat. Jedná se o unikátní systém ošetření povrchu podlah, jako je vinyl, PVC, PU, linoleum nebo gumová podlaha, pomocí speciálních technik ošetření. Systém nabízí účinnou alternativu, jak obnovit původní vzhled podlah rychle a prodloužit jejich životnost. Přelakováním získáte zbrusu novou podlahovinu – perfektní povrch během několika hodin práce, profesionálně. Jedná se o přebroušení povrchu talířovou bruskou a vysoce výkonným brusivem, vyčištění podlahy a přípravu pro přelakování pro kompletní změnu designu povrchu podlahy. Dokonce i výrazné přeměny a změny barvy lze dosáhnout snadno a rychle a výsledkem bude nový skvělý vzhled a vizuální vylepšení. Na výběr je možnost vytvoření si vlastního vzhledu podlahy pomocí nové škály barev a dekorových chipsů. Možnosti jsou nekonečné.

Více info na www.renovujeme-vinyl.cz

Proč renovovat PVC, PU, vinyl, gumové podlahy

System nabízí ekologické výhody. Žádný stavební odpad, vylepšení hygienických podmínek.

System nabízí ekomické výhody. Dlouhodobou trvanlivost s velmi krátkou odstávkou provozu podlahy, výraznou úsporu nákladů v porovnání s kompletní výměnou podlahy a zaručenou barevnou stálost. Podlahu je možné lokálně opravit.

System nabízí uživatelské výhody. Vysokou odolnost vůči opotřebení, chemikáliím, tekutinám (desinfekční prostředky, roztok hydroxidu, alkohol, oleje, tuky a soli). Renovací si vybere zákazník z široké palety barev nebo bezbarvý povrch, barvu s dekorem (chipsy), je možné taktéž přidat symboly a navigační prvky. Výsledkem je hygienické a vizuální vylepšení, podlaha získá protiskluzné vlastnosti.


Pomocí systému Bona Care Program pro elastické podlahy neexistují žádné limity. Od běžného ošetření a údržby, až po změnu barvy nebo změnu vzhledu stávající podlahy, po úplnou renovaci. Systém nabízí i dosažení do obtížně přístupných míst. Vždy se můžete spolehnout na vynikající výsledek.

Porovnejte výsledek sami! Referenční obrázky před renovací / po renovaci.

Pro více informací nás navštivte na www.renovujeme-vinyl.cz. Přijedeme k vám, vyhodnotíme stav vaší podlahy a nabídneme postup řešení ošetření podlahové krytiny.Zavři