Olejovaná podlaha a její ošetření

Na olejované podlaze je něco zvláštního. Má osobitý charakter, vzhled. U olejované podlahy je třeba dbát na zvláštní údržbu, aby se dřevo dostatečně nasytilo. S olejovanou podlahou se nejčastěji setkáváme v komerčních prostorech, jako jsou restaurace, hotely apod. Kvalitně ošetřená dřevěná podlaha olejem je krásná, přirozená, na pohled a dotek výjimečná a nelze ji srovnat s klasickým lakovaným povrchem. Ovšem každý druh ošetření dřevěné podlahy podléhá podle druhu namáhání přirozenému opotřebení. Podlahu je třeba pravidelně čistit a ošetřovat. Poškození nebo hrubé znečištění částí podlahy je možné opravit lokálně. Pokud však chceme podlahu jen pravidelně čistit a ošetřovat, stačí se držet základních pravidel údržby, aby povrch podlahy vydržel dlouho krásný jak na dotek, tak na pohled a zvolit správný čisticí prostředek, který je speciálně určen pro olejované podlahy. Čisticí prostředky na olejované podlahy nabízí jiné složení, než běžné univerzální prostředky. Univerzální saponáty nejsou vhodné pro tyto podlahoviny!

Jednoduchá pravidla údržby

Stoly a židle opatřete filcovými podložkami, pod židle s kolečky použijte rohože Chairmate. Před vstupem do místnosti instalujte rohože, pro případné zachycení kamínků. Nezapomeňte ošetřovat také drápky svým domácím mazlíčkům, jelikož jejich drápky mohou způsobit rýhy na podlaze, do kterých se časem může dostat tekutina, která povrch poškodí (olejovaná vrstva zcela zmizí a zůstane jen holý neošetřený povrch). Podlahu vyluxujte a poté můžete začít s úklidem. Pravidelně vytírejte prach na podlaze.

Jaký čisticí prostředek zvolit?

Ne všechny čisticí prostředky, které jsou dostupné na trhu, jsou vhodné pro ošetření dřevěných olejovaných podlah. Univerzální saponáty mohou povrch poškodit. Bona Čistič na olejované podlahy efektivně vyčistí vaši naolejovanou dřevěnou podlahu, vyživí povrch do hloubky (nasytí ji olejem) a poskytne ji zvýšenou ochranu proti opotřebení. Bona Čistič na olejované podlahy je k dispozici v 0,85 l balení pro Bona Spray Mop, 1 l balení ve spreji a v ekonomické verzi 2,5 l balení čisticího prostředku. Bona Čistič na olejované podlahy je připraven k okamžitému použití, neředí se. Používá se v kombinaci s mikrovláknovou utěrkou Bona Cleaning Pad (utěrka modrá).

Bona Spray Mop dosáhne do těžce přístupných míst jako pod nábytek, čisticí prostředek si dávkujete sami dle své potřeby pouhým stisknutím páčky na mopu a mikrovláknová utěrka pohltí veškeré nečistoty. Úklid je tak rychlý, snadný a efektivní. Utěrka je přichycena na mopu na suchý zip a vydrží až 500 vyprání v pračce!

 

Certifikace GREENGUARD - chraňte své zdraví!

Bona vám pomůže se postarat o vaše podlahy rychle, jednoduše a s ohledem na životní prostředí. Jsme na trhu 100 let a víme, co je pro vaše podlahy a pro vás to nejlepší. Pomáháme vytvářet zdravější životní prostředí. Proto jsou naše výrobky označené certifikátem GREENGUARD. Výrobky s certifikátem GREENGUARD mají prokazatelně nízké emise chemických látek a mají pozitivní vliv na kvalitu vzduchu tam, kde jsou používány. Certifikace GREENGUARD GOLD navíc vykazuje nulové emise a je tedy nejzdravější volbou nejen pro domácnosti, ale i pro veřejné prostory jako jsou školy nebo nemocnice.

Přehled produktů určených pro olejované a voskované podlahy

Čistící prostředek pro olejované podlahy: Bona Čistič na olejované podlahy ZDE >>

Vosk - Bona Home Vosk na dřevěné podlahy (pouze HORNBACH, BAUHAUS)

Tip: Utěrka: K čištění podlah čistícím prostředkem vždy použijte utěrku MODROU - Bona Cleaning Pad ZDE >>, pro leštěnky a osvěžovače vždy použijte BÉŽOVOU utěrku - Bona Applicator pad ZDE >>. pro suchý úklid použijte ANTISTATICKOU BÍLO-MODROU utěrku Bona Dusting Pad ZDE >>. Všechny utěrky jsou vyrobené z mikrovlákna a nepoškrábou vaši podlahu. Je možné je prát v pračce bez použití aviváže! Vydrží až 300 vyprání! Modrá utěrka vydrží až 500 vyprání!

 

Hledáte nový styl své podlahy?

Slaďte svou dřevěnou podlahu s interiérem místnosti! Z vaší podlahy "uděláme" světlou nebo naopak tmavou! Inspirujte se! Klikněte na banner pro více informací!Zavři