Dřevěné / tvrdé podlahoviny  VS  koberce

Jaké jsou výhody dřevěných / tvrdých podlahovin vs. koberců?

Každý z nás má rozdílný vkus a preferuje různý životní styl. Každý se rozhoduje sám a svobodně. Jaký styl podlahoviny preferujete? Chystáte se změnit svůj životní styl, svou podlahovinu, svůj styl bydlení? Slaďte podlahu dle svého interiéru! Zvolte, který styl podlahoviny vám bude nejlépe vyhovovat. 

Koberce

Koberce jsou levnější, než dřevěné / tvrdé podlahoviny, ale peníze by neměly být rozhodujícím faktorem pro výběr podlahoviny.

Výhody: koberce jsou oblíbené pro svou měkkost, jsou teplé a chrání před uklouznutím.

Odolnost: Vzhledem k tomu, že jsou z tkaného materiálu, postupem času se bude zhoršovat jejich stav a bude nutná výměna za nový. Většina koberců se opotřebovává již po 5 letech od instalace v domácnosti.

Dřevěné / tvrdé podlahy

Při pořízení dřevěné / tvrdé podlahy zaplatíte více, než při pořízení koberce. Ale co se týče investice, mnohonásobně se vyplatí. Jsou odolné a trvanlivé.

Snadná údržba: dřevěné / tvrdé podlahy jsou mnohem odolnější. Tekutiny i skvrny se dají lehce odstranit.

dřevěná podlaha:

  • Pokud se dřevěná podlaha poničí (poškrábe, za několik let bude vykazovat opotřebení, skvrny), jednoduše ji přebrousíte a přelakujete. A máte takřka novou podlahovinu.
  • Další výhodou je změna vzhledu: chcete přírodní styl podlahoviny / mahagonový styl / skandinávský nádech bílé nebo preferujete jinou barvu?
  • A jaký typ povrchové úpravy zvolíte? Lakovaný povrch – lesk, polomat, mat a nebo olejovaný povrch?

tvrdá podlahovina:

  • V případě laminátové podlahy je to trochu složitější. Lokální opravy nejsou možné, podlahu bude nutné celou vytrhat a nahradit novou.
  • Změna barvy není možná.

Závěrem:

Zdravé bydlení: dřevěné / tvrdé podlahy se dají čistit šetrně pomocí mikrovláknových utěrek (nepoškrábou podlahu) a mopů, které jsou určeny pro snadné čištění podlah. Nejlepší kombinací je Bona Spray Mop (čistící prostředek, mop a mikrovlánová utěrka v jednom balení). Jednoduše nastříkáte na podlahu a setřete mopem. Nezapomeňte však nejdříve podlahu vysát vysavačem, abyste si případnými kamínky na podlaze podlahu nepoškrábali.

Hledáte vhodný čistící prostředek na podlahu?

DŘEVĚNÁ PODLAHA 

OLEJOVANÁ PODLAHA   

MARMOLEUM, VINYL, KERAMICKÁ DLAŽBA, KÁMEN, PVC, LAMINÁTOVÁ  PODLAHA

PODLAHA V EXTERIÉRU (venkovní dřevěná terasa)

ANTIBAKTERIÁLNÍ ČISTÍCÍ PROSTŘEDEK (čištění interiérového nábytku, skvrn, mastnot apod.)

Je Vaše podlaha bez lesku? Hledáte leštěnku, pro oživení vzhledu?

DŘEVĚNÁ PODLAHA LESK

DŘEVĚNÁ PODLAHA MAT

OLEJOVANÁ PODLAHA

MARMOLEUM, VINYL, KERAMICKÁ DLAŽBA, KÁMEN, PVC, LAMINÁTOVÁ PODLAHA

Nebo hledáte tipy, rady a návody, jak správně ošetřit svou podlahu?

Navštivte nás na Facebooku! Stránky obohacujeme pravidelnými příspěvky o čištění podlah, renovaci podlah. Nenechte si ujít zajímavé tipy v čištění a údržbě podlahovin!Zavři