Správná údržba podlahy prodlouží její životnost a oživí vzhled

Čistá domácnost, pracovna nebo kancelář to neznamená mít jen utřený prach a věci na svém místě. Důležité je i to po čem denně chodíme! Podlahu lze samozřejmě vysát nebo setřít „nějakým“ saponátem, ale kvalitní a dobře prováděná údržba podlahy vám nejen usnadní běžný denní úklid, ale především oživí vzhled a prodlouží životnost vaší podlahy.  

udrzba podlahy

Nejen dřevěná podlaha potřebuje správnou a pravidelnou péči, ale i ostatním druhům podlahových krytin, jako je dnes velmi populární vinyl, marmoleum, klasické PVC nebo laminát, se vyplatí dopřát údržbu prostředky a způsobem pro ně nejvhodnějším.

Odborníci na čištění a údržbu podlah zpravidla rozdělují typ a rozsah údržby do čtyř základních celků. Seznámíme se postupně stručně se všemi a začneme od toho nejjednoduššího. 

1. Čištění podlahy

Prvním a základním prvkem je pravidelné čištění podlahy speciálními prostředky vhodnými pro danou podlahovinu. Ideálně použít kvalitní mop a odpovídající čistič od výrobce specializovaného na podlahovou chemii. Pokud je podlaha zašpiněna tak, že není již možné ji vyčistit pomocí mopu a podlahových čističů, nezbývá než přistoupit k hloubkovému čištění podlahy.

2. Hloubkové čištění podlahy

I velmi znečištěnou podlahu je možné poměrně snadno a precizně vyčistit, a to včetně podlah, u kterých je špína usazena hluboko v pórech pochozí vrstvy. Profesionální podlaháři s oblibou používají Systém Bona Hloubkové čištění podlah, který je určen pro čištění dřevěných lakovaných a olejovaných podlah, tvrdých podlah  (laminát, dlažba, terasy) a elastických podlah (vinyl, PVC, guma, linoleum).

Vyčištění podlahy systémem Bona je vhodné svěřit odborné firmě, která podlahu nejen precizně vyčistí, ale zároveň vám i doporučí správné prostředky pro profesionální údržbu daného typu podlahy. Vlastní provedení prací systémem Bona hloubkové čištění je velmi rychlý proces a lze jej tedy  doporučit i v prostorách, kde není možnost delší odstávky. Seznam odborných podlahářských firem nabízející hloubkové čištění podlah naleznete ZDE  >> .  

udrzba podlahy

3. Ošetření povrchu podlahy

Pro dlouhotrvající účinek a lepší odolnost podlahy vůči zašpinění je vhodné provést profesionální ošetření povrchu podlahy a aplikovat speciální ochrannou vrstvu. Při nesprávné údržbě podlah a díky použití levných a nevhodných čisticích prostředků nemáte nejen jistotu dokonalého výsledku, čisté a kvalitně ošetřené podlahy, ale některé univerzální čisticí prostředky mohou, zejména dřevěným podlahám, i uškodit (olejovaný či lakovaný film na povrchu se sloupne a poté při běžné údržbě vlivem vody dřevo nabobtná a zvlní se). 

Řešením je aplikace nové ochranné vrstvy. Vhodným prostředkem s garantovaným účinkem pro elastické podlahy je například Bona Shield R. S ohledem na dosažení co nejlepšího výsledku s dlouhodobým účinkem, doporučujeme konzultovat vhodný typ prostředku pro ošetření povrchu podlahy s odborníkem.

4. Přelakování podlahy

Ani v případě, kdy je povrch podlahy narušen či poškozen, není nutné podlahu měnit. Podle rozsahu poškození je podlahu možné přebrousit, opravit a přelakovat. U dřevěných podlah se nabízí aplikace nového laku (včetně možné změny odstínu dřeva) nebo oleje.  Novinkou je možnost renovace i u podlah elastických, kde díky Systému Bona CARE je možné elastické podlaze navrátit původní vzhled   nebo i dát podlaze zcela nový design pomocí speciálních podlahových laků Bona Pure Colour. Pod finální vrchní vrstvu je možná instalace dekorativních, či ve vhodných prostorách navigačních prvků. Vzhled podlahy lze oživit i aplikací dekorativních Bona Chips které podlaze dodají nevšední design.

Ekologie a možnosti použití

V současné době je většina kvalitních prostředků pro údržbu podlah na vodní bázi a je šetrná k životnímu prostředí. Švédský výrobce Bona je přední firmou v oboru profesionální péče o podlahy a šetrnost a ekologičnost výrobků je známou severskou tradicí. Cílem po použití čističů Bona je pocit příjemného zdravého a čistého prostředí, aniž by se do ovzduší dostaly nebezpečné zdraví škodlivé látky.

Čisticí prostředky Bona pro elastické podlahy jsou vysoce efektivní a vhodné jak pro použití na podlahy v domácnostech, tak i pro podlahy v prostorách jako jsou školy, školky, zdravotnická zařízení či kanceláře.

Správná a kvalitní údržba podlah vyžaduje účinné prostředky

udrzba podlahy

Bona Cleaner  je určen pro profesionální vzhled dřevěných lakovaných a korkových podlah. Jedná se o vysoce koncentrovaný, lehce alkalický čisticí prostředek, který je určen pro pravidelné čištění pomocí mopu nebo čistícího stroje. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

udrzba podlahy

Bona Soap je tekuté mýdlo, které je určené pro údržbu dřevěných olejovaných podlah. Obsahuje přísady, které vyživují povrch podlahy, a nahrazuje materiál, který byl odstraněn během čištění. Jedná se o mírně alkalický čistič, který je vhodný jak pro domácnosti, tak komerční objekty. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

udrzba podlahy

Bona Clean R50 je čisticí prostředek určený pro elastické podlahy, pro profesionální čištění podlah jako je vinyl, PVC, linoleum, guma. Je lehce alkalický, vysoce koncentrovaný a je vhodný pro každodenní čištění, i pro odstranění intenzivního znečištění. Je taktéž vhodný pro strojové čištění. Je k dispozici v 1l a 5l balení.

Použitím kvalitních čisticích prostředků prodloužíte podlaze svou životnost a podlaha vydrží generace!

Veškeré produkty Bona pro kvalitní údržbu podlah zakoupíte i online v Eshopu www.bonaspraymop.cz.

Máte-li zájem o konzultaci, nejprve navštivte stránky www.renovujeme-podlahy.com pro více informací. Věnujeme se renovaci a údržbě dřevěných podlah, i elastických podlah. Nabízíme servis po celou dobu životnosti podlah. Údržba podlah je s námi hračka!

 

 

 Zavři